Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Polerowanie złotych obrączek – na czym polega i kiedy się zdecydować?

Złote obrączki to wręcz ozdoba dla każdego małżeństwa. Choć w dzisiejszych czasach ogromną popularnością cieszą się także obrączki z białego złota i innych surowców, to jednak te klasyczne – złote wciąż są najczęściej wybieraną formą upamiętnienia dnia ślubu. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób pielęgnować swoje obrączki ze złota, aby te zachowały swój piękny kolor przez wiele lat noszenia. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych porad, które pozwolą Ci na utrzymanie obrączek w naprawdę dobrej kondycji. Polerowanie złotych obrączek – o tym warto wiedzieć!

Jak polerować obrączki w warunkach domowych? Sprawdź!

Najprostszą metodą na polerowanie złotych obrączek jest zamoczenie całej biżuterii w roztworze sody oczyszczonej oraz płynu do naczyń. Pamiętaj jednak, że złote obrączki z kamieniami nie powinny być poddawane oddziaływaniu żadnej chemii. To mogłoby spowodować ich uszkodzenie brylantów lub diamentów.

Po wyciągnięciu biżuterii ze złota z przyrządzonego roztworu, wystarczy że przetrzesz ją miękką ściereczką, np. z mikrofibry. W ten sposób pozbędziesz się z powierzchni obrączek delikatnych zabrudzeń oraz rys. Na sam koniec możesz wypolerować złoto ściereczką jubilerską, co dodatkowo doda obrączkom blasku i zachowa ich piękny wygląd na nieco dłużej.

Widoczne rysy na obrączkach – jak można się ich pozbyć?

Samodzielne próby polerowania złota raczej będą nieudane – jeśli nie masz profesjonalnego sprzętu, pasty i doświadczenia w tym zakresie. Jeśli Twoje obrączki złote są nadmiernie porysowane i zniszczone, lepiej oddaj je w ręce jubilera – ten zajmie się ich polerką kompleksowo, a Ty odbierzesz swoją biżuterię z zakładu, które finalnie będą wyglądać jak nowe!

Do usuwania rys z powierzchni złotej biżuterii używane są specjalne polerki z precyzyjnymi szczotkami i tarczami, które pozwalają na wypolerowanie zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej części obrączki z białego lub żółtego złota.

Oczywiście możesz zaryzykować i spróbować pozbyć się rys z powierzchni złotej biżuterii domowymi sposobami. W sieci znajdziesz poradniki o tym, jak polerować złote obrączki pastami ściernymi do samochodów – takie metody przy odpowiedniej techniczne mogą przynieść dobre efekty, choć ryzyko zniszczenia biżuterii jest naprawdę ogromne. Jeśli nie chcesz całkowicie zniszczyć lub nawet uszkodzić pierścionka, obrączki lub kolczyków, konieczne postaw na sprawdzone rozwiązania i oddaj swoją biżuterię w ręce profesjonalsity!

Czyszczenie złotej biżuterii – samodzielnie czy u specjalisty?

Jeśli nie masz czasu lub ochoty oddawać swoich ślubnych obrączek lub bransolety do jubilera, celem ich wypolerowania oraz wyczyszczenia, jak najbardziej możesz zdecydować się na wykorzystanie domowych sposobów. Pamiętaj jednak, że mocno zniszczone złoto nigdy nie będzie wyglądać jak nowe bez ingerencji profesjonalnego sprzętu oraz umiejętności osoby zajmującej się na co dzień pracą ze złotą biżuterią.

Ceny usług polerowania biżuterii ze złota w dużej mierze zależą od stopnia skomplikowania biżuterii oraz poziomu jej zniszczenia/zabrudzenia. Za wypolerowanie obrączki ślubnej ze złota i przywrócenie jej dawnego blasku zapłacisz prawdopodobnie nie więcej niż kilkadziesiąt złotych u sprawdzonego jubilera. 

Sprawdź także artykuł: Jubilerstwo w XXI wieku – przemysł, rzemiosło czy sztuka?

Jak często należy polerować i pielęgnować złotą biżuterię?

O złotą biżuterię należy dbać – to nie ulega wątpliwości. Chcesz jednak wiedzieć, jak często oddawać ją do profesjonalistów celem wypolerowania i odświeżenia? Wystarczy, że zrobisz to raz w roku, a Twoja złota biżuteria zawsze będzie wyglądać jak nowa. Wiele zależy od tego, czym zajmujesz się na co dzień oraz na jakie zniszczenia narażone są np. obrączki lub pierścionki. Im mocniej eksploatujesz biżuterię, tym szybciej ta ulega zniszczeniu. Standardowo przyjmuje się jednak, że wizyta u jubilera na wykonanie usługi polerowania raz w roku powinna być wystarczająca.

Jeśli interesujesz się tematyką złotej biżuterii i chcesz kupić najpiękniejsze obrączki, koniecznie sprawdź wpis: Ile kosztują złote obrączki na ślub? Jaki budżet jest wystarczający?

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE