Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Jubilerstwo w XXI wieku – przemysł, rzemiosło czy sztuka?

Jak wiele dziedzin w XXI wieku, jubilerstwo także rozwija się niezwykle dynamicznie. Nowoczesne technologie znajdują coraz szersze zastosowanie w przedsiębiorstwach zajmujących się jubilerstwem. W niektórych krajach działają ogromne przedsiębiorstwa, które produkują biżuterię, a nawet korporacje produkujące przemysłowo i sprzedające biżuterię złotą oraz srebrną posługując się przy tym różnymi markami i znakami towarowymi. Z drugiej zaś strony mamy tradycyjne rzemiosło jubilerskie. Pozostało ono na rynku jako alternatywa dla miłośników solidnych i oryginalnych form złotniczych. Spotkamy się zatem z ofertami pięknie zaprojektowanymi, jednak produkowanymi przemysłowo w tysiącach sztuk oraz tymi wytworzonymi w małych pracowniach, nierzadko wykonanymi w pojedynczych egzemplarzach. Istnieje nawet możliwość wykonania egzemplarza biżuterii na specjalne zamówienie dla jednej tylko osoby.

Jaką ofertę na biżuterię wybrać – przemysłową czy indywidualną?

 Za wyborem biżuterii przemawiają różne potrzeby. Są osoby, które szukają sposobów na wyrażenie siebie i dlatego też pierścionki, kolczyki, bransolety czy inne osoby po które sięgają muszą być widoczne, ekskluzywne a czasem nawet krzykliwe. Wybierają one często markową biżuterią, aby spotęgować efekt. Zwykle jednak zakup markowej biżuterii wiąże się z pokrywaniem kosztów większej marży i dużych nakładów finansowych związanych z marketingiem. Mimo to, możemy spotkać wiele osób z identycznymi kolczykami, naszyjnikami czy pierścionkami. Dla niektórych nie stanowi to problemu, ale są osoby, które reagują na takie sytuacje alergicznie.

Różnica w cenie jest widoczna zwłaszcza gdy chcemy zakupić biżuterię z brylantami. Na przykład, pierścionek tej samej klasy, z identycznym brylantem zamówiony u Jubilera może okazać się nawet o połowę tańszy od takiego samego produktu tylko zakupionego w sklepie drogiej marki. Warto zastanowić się nad tym, czy faktycznie warto opłacać gigantyczne narzuty. Może lepszym rozwiązaniem jest zakup większego kamienia? Będzie to zarazem lepsza inwestycja jak i o niebo lepszy efekt wizualny. Znana, droga marka odgrywa znaczną rolę, jeśli chcemy kupić coś od ręki – na prezent lub na własne potrzeby. Kierując się zaufaniem zbudowanym na bazie marketingu i reklamy może wybrać dowolny produkt mając nadzieję, że jest on solidnie wykonany. Może się jednak okazać, że wystarczy poświęcić kilka godzin na poszukanie odpowiedniego Jubilera i znajdziemy podobny lub lepszy produkt i to w znacznie niższej cenie. W Atelier Jubilerskim SUNDIAMORE w Józefowie możemy kupić różne pierścionki, złote kolczyki, bransolety w korzystnej cenie. Jest to również doskonałe miejsce na zakup pierścionka zaręczynowego z każdą wybraną wielkością oraz czystością brylantów. Z uwagi na to, że rzemieślnik ma bezpośredni kontakt z Klientem stara się on wykonać dane dzieło w sposób solidny tak, żeby odbiorca był w pełni zadowolony i miał ochotę na kolejne zakupy i zamówienia u tego samego Jubilera.

Czy w sklepie jubilerskim spotykamy wyroby masowo produkowane?

W prawie każdym sklepie jubilerskim spotkamy produkty masowe. Mało który złotnik wykonuje dzisiaj łańcuszki, zwłaszcza poniżej 2g masy. Takie produkty pochodzą z fabryk biżuterii a oferta wzorów i splotów jest ogromna. Ponieważ oferta hurtowa jest szeroko dostępna dla osób z branży jubilerskiej, prawie każdy zaopatruje się w tego rodzaju produkty powtarzalne aby zaoszczędzić czas, który można spożytkować na tworzenie czegoś nowego. Złoty łańcuszek kupiony w sklepie sieciowym lub markowym to zwykle ten sam łańcuszek, który można kupić u miejscowego jubilera znacznie taniej. Sklepy sieciowe zwykle mają sporą powierzchnię, za którą trzeba opłacić czynsz, dodatkowo kilkoro pracowników a wszystko to z marży na produktach. Stąd dobra rada dla każdego Klienta, aby porównał takie oferty. Nie warto chyba płacić za dokładnie taki sam produkt znacznie więcej – czasem to jest ponad dwa razy drożej w sklepie sieciowym. Nieco inaczej jest z produktami, które zamawiane są według spersonalizowanych potrzeb Klientów. Na przykład bogata linia wzorów obrączek w naszym Atelier w Józefowie różni się znacząco od ofert sklepów sieciowych, w których prawie wszystkie posiadają dokładnie te same wzory. Obrączki ślubne „SUPER EGO, obrączki z kolekcji „FLORA albo obrączki „INFINITY i wiele innych to wzory, które można zamówić wyłącznie w SUNDIAMORE. Nie tylko są solidne ale również mają nietuzinkowy design wyróżniający te produkty spośród wszystkich innych ofert biżuterii a szczególnie różnią się od ofert popularnych sklepów sieciowych. Jeżeli sztukę zdefiniujemy jako wywoływanie emocji za pomocą różnych środków materialnych i niematerialnych to tworzenie nowych i niespotykanych wzorów również można nazwać sztuką. Taka działalność twórcza w pracowni jubilerskiej nie tylko wymaga ogromnej kreatywności lecz również umiejętności i znajomości technik. Dopiero wszystkie te czynniki i zdolności połączone w jednym celu sprawiają, że powstaje coś naprawdę pięknego, choćby jak pierścionek zaręczynowy „LOVE STORY

Jubilerstwo zatem to dzisiaj połączenie przemysłowej produkcji, rzemiosła i sztuki. Bez przemysłu nie byłoby postępu w dziedzinach jubilerskich. Dzięki dużym fabrykom pojawiły się w tej branży urządzenia CNC, urządzenia laserowe, drukarki 3D i inne udogodnienia, dzięki którym można lepiej wykorzystać kreatywność. Rzemiosło rozwija się wraz z nowoczesnymi technologiami i w ten sposób umożliwia ciągle nowe rozwiązania i pomysły. Popyt na wyjątkowe i ciekawe wzory biżuterii powoduje, że podaż oprócz klasycznych i znanych oraz masowo produkowanych form złotniczych, powstają również prawdziwe miniaturowe dzieła sztuki. 

Autor: Zbigniew Nastałek

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE