Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Pielęgnacja Cyrkonii

Biżuteria jako część stylizacji


Biżuteria z pięknymi, mieniącymi się kamieniami jubilerskimi to idealny dodatek do stylizacji zarówno wieczorowych, jak i tych na co dzień. Przykuwa uwagę, dodaje elegancji i klasy. Sklepy jubilerskie prezentują szeroką ofertę szykownej biżuterii. Do jednych z najbardziej popularnych kamieni, zdobiących pierścionki, kolczyki, bransoletki czy naszyjniki należy cyrkonia.

Piękna i trwała

Swoim wyglądem przypomina diament, ponieważ pięknie odbija światło i lśni w cudownych refleksach. Jest kamieniem bezbarwnym, nie mającym swojego odpowiednika w przyrodzie. Stosując barwniki możliwe jest nadanie cyrkonii konkretnego koloru. Surowiec do produkcji cyrkonii wykorzystywany jest między innymi w stomatologii lub produkcji noży ceramicznych. Do jej zalet można przypisać wysoką trwałość, która co prawda nie dorównuje diamentom ale w biżuterii również się sprawdza. Cyrkonie wykorzystywane w jubilerstwie mają wiele odcieni, można je idealnie dopasować do własnego stylu i preferencji.

Pielęgnacja cyrkonii

Odpowiednio czyszczona i pielęgnowana biżuteria może posłużyć przez wiele lat. To idealna pamiątka nie tylko dla siebie, ale także dla przyszłych pokoleń. Czysta i błyszcząca biżuteria świadczy o osobie, która ją nosi. Dodaje uroku i jeszcze bardziej podkreśla piękno jej właścicielki.

Pielęgnacja biżuterii to nie tylko czyszczenie jej odpowiednimi preparatami, to także codzienne dbanie o jej dobry wygląd. Nie należy spać, ani myć się w ulubionych dodatkach. Osad z wody oraz z produktów do pielęgnacji ciała może przyczynić się do pogorszenia ich stanu a na pewno może obniżyć blask cyrkonii. Sprzątanie i wykonywanie prac domowych przy użyciu detergentów lub innych chemicznych preparatów także nie wpływa dobrze na stan biżuterii. Z pomocą przychodzą gumowe rękawiczki, ale najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zdjęcie pierścionka lub bransoletki.

W codziennym użytkowaniu warto pamiętać, aby dopasować biżuterię do odpowiedniej okazji, tym samym nie narażając jej na uszkodzenia mechaniczne podczas np. aktywności fizycznej. Chociaż dobrze dobrana biżuteria sprawia, że jej noszenie jest komfortowe i kompletnie nieodczuwalne, to dobrze jest zadbać, żeby nie uderzać nią w inne przedmioty oraz nie zahaczać o ubranie.

Metody czyszczenia cyrkonii

W przypadku cyrkonii, jeśli kamień jest wklejony (taka metoda osadzania kamieni może być stosowana w biżuterii srebrnej), należy uważać, aby nie wypadł. Woda i środki czystości niestety przyczyniają się do odklejenia tak umocowanego zdobienia. Częste zahaczanie czy niedelikatne odkładanie biżuterii z cyrkonią może przynieść negatywne skutki.

Najbezpieczniejszym sposobem na przywrócenie cyrkonii blasku jest jej umycie w ciepłej wodzie z mydłem, a potem osuszenie i wypolerowanie. Tego typu kamień nie może leżakować w wodzie, nie należy go również osuszać ręcznikami papierowymi, które pozostawiają pył.

Innym sposobem jest zamoczenie biżuterii w zimnej wodzie z delikatnym mydłem. Następnie należy użyć miękkiej szczoteczki z pastą do zębów, niezawierającej mikrodrobinek, które mogłyby negatywnie wpłynąć na powierzchnię cyrkonii.

Można również przygotować roztwór amoniaku. Jest to jednak sposób, który powinno się stosować tylko okazjonalnie, ponieważ może wpłynąć negatywnie na kolor biżuterii. Pielęgnacja cyrkonii to również zadbanie o odpowiednie przechowywanie ulubionych dodatków. Pudełko chroniące od kurzu, miękki materiał oraz odizolowanie każdej błyskotki dobrze wpłynie na ich stan.

Pielęgnacja cyrkonii – nie tylko domowe sposoby

Ponadto na rynku znajduje się wiele specjalistycznych produktów, których można użyć, aby przywrócić biżuterii czystość i blask. Kupując konkretny produkt, na opakowaniu lub ulotce można znaleźć opis czynności krok po kroku, jak doprowadzić ulubioną rzecz do czasów świetności. Osoby, które boją się samodzielnie czyścić biżuterię, zawsze mogą skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy pozwolą zaoszczędzić czas i zapobiegną ewentualnym zniszczeniom.

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE