Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Cyrkonie – cechy i zalety

Cyrkonie pierwszy raz ukazały się światu w jednej z paryskich pracowni jubilerskich w 1969 roku. Od tamtej pory nieustannie cieszą oczy kobiet na całym świecie. Zachwycają blaskiem i bardzo dobrze komponują się ze złotem. Jednocześnie cyrkonie jubilerskie mają specyficzne właściwości i można je kupić w przystępnej cenie. Właśnie dlatego warto dokładnie przyjrzeć się temu kamieniowi ozdobnemu.

Cyrkonie jubilerskie

Cyrkonia jest bezbarwnym kamieniem, który nie ma swojego odpowiednika w przyrodzie. Mimo że jest produktem sztucznym, wykorzystuje się go jako bardzo dobrą imitację diamentu. Połysk w obydwu kamieniach ozdobnych jest bardzo podobny i niewprawne oko może tych dwóch kamieni nawet nie odróżnić. Jednakże każdy, kto dokładnie przyjrzał się przez lupę brylantom bez problemu będzie w stanie odróżnić cyrkonię od diamentu na pierwszy rzut oka.

Diament i cyrkonie jubilerskie znacznie różnią się ceną. Najszlachetniejszy minerał stosunkowo rzadko występuje w przyrodzie, co jeszcze bardziej podwyższa koszty jego wydobycia. Produkcja cyrkonii jest o wiele tańsza, a więc jest to tańsza alternatywa do ozdabiania biżuterii. Najsłynniejsze są oczywiście cyrkonie Swarovskiego, których używamy do produkcji naszej biżuterii. Ale produkują je również masowo Chiny. Jednak jakość tych drugich nie dorównuje tym z Austrii.

Cyrkonie zazwyczaj są bezbarwne. Jednak dzięki różnym domieszkom tlenków metali do kryształów otrzymujemy wszystkie barwy będące wręcz doskonałą imitacją kamieni szlachetnych takich jak szafir, szmaragd, rubin, tanzanit, cytryn, ametyst i wiele innych.

Cyrkonie w biżuterii oraz ich cechy

Cyrkonie, jako kamienie jubilerskie, cechują się charakterystycznymi właściwościami optycznymi, dzięki którym tak dobrze naśladują diament. To właśnie dlatego kryształ ten jest tak często wykorzystywany do produkowania biżuterii.

Cyrkonie ze względu na swoje podobieństwo bardzo często są szlifowane na kształt diamentu. Barwa i połysk obydwu produktów nie różni się znacznie, a więc odróżnienie ich dla osoby, która nie ma zbyt wiele wspólnego z jubilerstwem, jest dość trudne zwłaszcza z odległości. Różnice pomiędzy cyrkonią a diamentem są widoczne tylko dla wprawnego oka a dla innych osób nie związanych z branżą jubilerską dopiero pod lupą lub mikroskopem. Wytrawne oko eksperta zwróci uwagę również na to, że cyrkonie podczas wieloletniego użytkowania z czasem tracą swój blask w przeciwieństwie do brylantów, które lśnią wiecznym blaskiem.

Powszechnie znaną cechą cyrkonii jest zdolność do przewodzenia ciepła. Dzięki swoim właściwościom związek ten jest wykorzystywany nie tylko w branży jubilerskiej. Używa się go również w medycynie (jako tlenek cyrkonu) oraz w przemyśle (wyrób noży ceramicznych). Jeśli chodzi o fizyczne właściwości, to warto zwrócić uwagę na wysoki stopień twardości. W niektórych odmianach kamień występuje z efektem aleksandrytu lub fluorescencji. Jubilerzy cenią sobie możliwość barwienia i często z niej korzystają, dzięki czemu wyglądają jeszcze bardziej efektownie.

Kamienie jubilerskie – cyrkonie

Wiemy już, że cyrkonie są często wykorzystywane w różnych branżach. Wciąż jednak najczęściej produkowane są dla jubilerów. Są one bardzo podobne do diamentu i tylko profesjonalista będzie w stanie na pierwszy rzut oka odróżnić kamień sztuczny od prawdziwego minerału. Tym samym niskim kosztem uzyskujemy surowiec, który można wykorzystać do wyrobu kolczyków, naszyjników i innego rodzaju biżuterii. Jeszcze więcej możliwości daje barwienie kamienia. Dzięki domieszkom niklu, chromu czy kobaltu można uzyskać nietypową barwę i zachwycający wygląd cyrkonii.

Kolejną i chyba najważniejszą zaletą cyrkonii jest jej cena. Przy masowej produkcji staje się ona naprawdę przystępna i tym samym dostępność jest na wysokim poziomie. Jak wiadomo, nie każda okazja jest na tyle wzniosła, żeby zakupić pierścionek z diamentem. Czasem chcemy zrobić komuś fajny i trwały oraz robiący wrażenie prezent. Wówczas Jeżeli potrzebujemy czegoś niezwykłego, a jednocześnie w dobrym guście to pierścionek z cyrkoniami jest idealnym wyborem.

Biżuteria tego typu sprawdzi się do praktycznie każdego rodzaju stylizacji. Cyrkonia w branży jubilerskiej często jest uzupełniana srebrem lub złotem. Tak wykonany detal świetnie podkreśli walory Twojej urody. Warto pamiętać, że taka ozdoba sprawdzi się zarówno do stylizacji codziennej, jak i do wyjścia na romantyczną kolację. Ponadto osoba obdarowana z pewnością będzie zachwycona tak efektownym prezentem.

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE