Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Wielu panów ma problem z wyborem odpowiedniego pierścionka dla swojej wybranki. Nie chodzi tu nawet o jego wygląd, a o rozmiar. Aby uporać się z tym kłopotem, należy prawidłowo zmierzyć palec. Jak zatem to zrobić, żeby następnie dokonać najlepszego wyboru? Pamiętaj, że to całkiem proste, a do zmierzenia rozmiaru pierścionka wystarczy zwykła nitka.

Rozmiary pierścionków

Zastanawiając się nad tym, jak dobrać rozmiar pierścionka, należy mieć świadomość, iż istnieją różne ich tabele. Chodzi tutaj o rozmiary europejskie, brytyjskie oraz amerykańskie. Jest to niezwykle istotne, jeżeli ktoś decyduje się na zakup biżuterii przez internet. Pierścionki, które są sprzedawane w Polsce, mają wymiary określone według norm europejskich.

Sposób pierwszy – u jubilera

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka, żeby być na pewno zadowolonym? Odpowiedź jest prosta – u jubilera. Każdy z nich posiada bowiem specjalistyczne przyrządy, które umożliwiają dokonanie profesjonalnego pomiaru – trzpień miarowy oraz obrączki miarowe do pierścionków.

Dzięki nim wykonany pomiar jest niezwykle dokładny, przez co można idealnie dobrać szerokość biżuterii do palca danej osoby. Ponadto pracownicy salonów doskonale znają rozmiary pierścionków, co także ułatwia dobór. Jednakże wizyta u jubilera nie jest jedynym sposobem na zmierzenie rozmiaru pierścionka.

Rozmiary pierścionków – uwzględnij zmienny obwód palca

O tym, jak dobrać rozmiar pierścionka, wiedziały już nasze babcie, które stosowały domowe sposoby. Rzecz jednak w tym, że obwód palca zależny jest od pewnych czynników, takich jak chociażby pora roku, dieta czy też wysiłek fizyczny.

Latem palce wielu osób puchną, co ma związek z wysokimi temperaturami. Stąd też ich obwód się zwiększa, o czym należy pamiętać przy zakupie pierścionka o tej porze. Może się bowiem tak zdarzyć, że zimą będzie on po prostu zbyt luźny.

Palce mogą być również opuchnięte po spożyciu dzień wcześniej tłustych potraw lub alkoholu, ponieważ zatrzymują one wodę w organizmie. Dlatego też zastanawiając się, jak sprawdzić rozmiar pierścionka, nie należy dokonywać pomiaru dzień po obfitej kolacji czy też hucznej imprezie.

Na rozmiar palca może mieć także wpływ wysiłek fizyczny oraz stres. Stanowią one bowiem przyczynę wzrostu ciśnienia, co także przekłada się na puchnięcie palców. W związku z tym pomiaru nie należy dokonywać po powrocie z siłowni czy też w stanie silnego zdenerwowania.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu?

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka? Nitka to jeden z najważniejszych przedmiotów, które będą potrzebne w tym celu. Należy nią owinąć palec w jego najszerszym miejscu. Po jej odcięciu trzeba zaznaczyć punkt, w którym owija ona palec, i dokładnie zmierzyć otrzymany w ten sposób odcinek. Najlepiej jednak skorzystać z darmowego akcesorium do mierzenia palców zwanego OBRĄCZKI MIAROWE aby zmierzyć palce, na których ma w niedalekiej przyszłości zagościć jeden z naszych pięknych produktów jubilerskich.

Wynik pomiaru należy zapisać w milimetrach, a następnie podać wielkość obwodu podczas zamówienia. Wówczas będzie można poznać dokładną średnicę pierścionka, który będzie pasował. Najpopularniejsze rozmiary pierścionków to te mające 52-57 milimetrów w obwodzie.

Za mały albo za duży pierścionek to nie koniec świata

Jeżeli ktoś obdarował swoją ukochaną, nie wiedząc jak zmierzyć rozmiar pierścionka i jest on za duży albo za mały, można łatwo naprawić błąd. Otóż wystarczy wizyta u jubilera, który dokona korekty rozmiaru. Co ważne, nie jest to operacja przesadnie droga. Jej koszt to zwykle kilkadziesiąt złotych.

Niektóre osoby nie wiedzą, jak zmierzyć rozmiar pierścionka, aby był on idealnie dobrany do palca. W rzeczywistości nie jest to przesadnie skomplikowane. Co więcej, takiego pomiaru można nawet dokonać w warunkach domowych. Jeżeli ktoś jednak nie ma pewności co do wyniku swojego pomiaru, może udać się do jubilera, który profesjonalnie sprawdzi rozmiar pierścionka.

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE