Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Do czego służą obrączki miarowe?

Prawidłowo dobrany rozmiar pierścionka ma istotne znaczenie dla komfortu odczuwanego podczas jego noszenia. Przy wyborze biżuterii konsultanci z salonów jubilerskich biorą pod uwagę takie czynniki, jak pora roku i dnia, indywidualna tendencja do puchnięcia dłoni, czy wreszcie charakter wybranej obrączki. Wybór odpowiedniego rozmiaru pierścionka ułatwiają także specjalne narzędzia jubilerskie jak obrączki miarowe. Nieodzowne również przy zakupach biżuterii przez Internet. Czym są oraz jak ich używać?

Obrączki miarowe – do czego się ich używa?

Potrzebny do zakupu pierścionka rozmiar palca zmierzyć można nie tylko w salonie jubilerskim, ale także w domu. Pomogą w tym obrączki miarowe, zaliczane do przyrządów do mierzenia wykorzystywanych przez jubilerów. To proste narzędzie swoją budową przypomina standardowe pierścionki, których kilkanaście sztuk zawieszono na wspólnej obręczy.

Wiele rozmiarów, ułożonych od najmniejszego do największego ułatwia proces doboru. Wystarczy wsunąć swój palec w daną obrączkę i sprawdzić, czy będzie ona odpowiednia. Obrączki miarowe sprawiają, że proces dobierania pierścionka może być bardzo precyzyjny. Obwód palca zależy od wielu czynników, dlatego każdorazowo należy sprawdzić jego rozmiar przed zdecydowaniem się na zakup biżuterii.

Podstawowe rodzaje obrączek miarowych

Jubilerzy korzystają z kilku rodzajów obrączek miarowych. Zwykle są wykonane z różnych materiałów, a fachowiec sam decyduje, których pierścionków do zdejmowania miar będzie używać. Także jako klient salonów jubilerskich możesz kupić ten przyrząd pomiarowy na własny użytek.

W sprzedaży najczęściej znajdziesz obrączki miarowe plastikowe oraz stalowe. Odczytywanie z nich danych na temat rozmiaru palca jest bardzo proste. Każdy pierścień wykończony jest bowiem specjalną tabliczką z oznaczeniem rozmiaru. Jeśli palec, na którym noszona będzie obrączka, pasuje do danego otworu, wówczas odczytać należy z niego dane potrzebne jubilerowi.

Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar palca?

Rozmiar palca zmienia się na przestrzeni lat. Nie jest to więc wartość stała. Niektórym rozmiar palca zmienia się kilka razy w roku dlatego warto poświęcić trochę uwagi aby wybrać dla siebie najodpowiedniejszy rozmiar pierścionka czy obrączki. Wybierając pierścionek, nie należy więc sugerować się obwodem palca odczytanym kilka lat wcześniej. Miarę zdjąć warto każdorazowo przy użyciu obrączki miarowej. Konsultanci w salonach jubilerskich wiedzą, że wiek i puchnięcie dłoni to nie jedyne czynniki decydujące o prawidłowym doborze pierścionka. Jak odpowiednio zmierzyć jego rozmiar samodzielnie?

  • Pomiarów dokonuj na palcu, na którym będzie noszona obrączka. Nie sugeruj się obwodem palca zmierzonym kilka lat wcześniej, tylko zdejmij miarę przed każdym zakupem pierścionka.
  • Dostosuj porę mierzenia palców. Najlepiej, gdy odbędzie się to w umiarkowaną pogodę, bądź po dłuższym czasie przebywania w pomieszczeniu. W ciepłe dni palce czasem puchną, z kolei w niskiej temperaturze delikatnie się kurczą. Zadbaj więc o odpowiednie warunki w czasie pomiaru.
  • Zwróć uwagę na pierścionek, który Cię interesuje. Jeśli będzie to model o dużej szerokości, wówczas do zdjętej miary palca dodaj jeden lub dwa rozmiary. Delikatnie większa średnica sprawi, że biżuteria będzie dobrana perfekcyjnie.

Wykorzystywane w jubilerstwie obrączki miarowe nie służą wyłącznie rzemieślnikom wykonującym biżuterie. Z tego prostego przyrządu do zdejmowania miar palców korzystać mogą wszyscy, którzy zainteresowani są zakupem pierścionka. W sprzedaży są m.in. obrączki miarowe wykonane z plastiku oraz stali. Warto znać podstawowe zasady mierzenia obwodu palców, tak by pomiar był jak najbardziej prawidłowy. Zakup obrączki nie zawsze wymaga bowiem bezwzględnej konsultacji u jubilera.

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE