Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Jak zmierzyć rozmiar palca domowym sposobem?

Jeśli trafiłaś do naszego sklepu i któryś z oferowanych przez nas wyjątkowych i pięknych pierścionków szczególnie przypadł Ci do gustu, już chciałeś składać zamówienie, ale w momencie, gdy trzeba było podać rozmiar palca, zacząłeś drapać się po głowie – nie martw się! Nie musisz rezygnować z wymarzonej biżuterii ani szybko biec do stacjonarnego jubilera w celu zmierzenia swoich palców. Są na to domowe sposoby, które poznasz czytając poniższy wpis, a potem spokojnie możesz wrócić do dokonania zamówienia, mając już wszystkie wymagane dane. Te informacje i wiedza jak zmierzyć rozmiar palca, będą również wartościowe dla osób, które chcą obdarować swojego wybranka lub chcą się oświadczyć i zakupić pierścionek zaręczynowy, a nie znają rozmiaru palca partnera.

Kiedy i jak zmierzyć rozmiar palca pod pierścionek?

Zanim zaczniesz ewentualny pomiar, musisz wiedzieć o jednej ważnej rzeczy. Rozmiar palca często się zmienia i jest zależny od kilku czynników. Przede wszystkim od diety – jeśli na przykład szukasz obrączek ślubnych i jesteś w trakcie odchudzania, to musisz wziąć pod uwagę, że rozmiar może być inny w dniu ślubu niż w dniu, kiedy dokonujesz pomiaru. Rozmiar zależy też nieco od pory roku, gdyż palce puchną podczas wysokich temperatur.

Warto także pamiętać, aby nie mierzyć palca dzień po suto zakrapianej alkoholem i trwającej do rana imprezie albo kolacji, podczas której dużo zjedliśmy. Rozmiar będzie wówczas powiększony i nie będzie oddawał stanu faktycznego. Trzeba również wiedzieć, że wpływ na rozmiar palca ma ciśnienie krwi, a więc kiedy jesteś mocno zestresowany, zdenerwowany, niewyspany albo wykonywałeś jakieś ćwiczenia fizyczne lub ciężko pracowałeś – warto odczekać i wykonać pomiar, dopiero gdy ciśnienie wróci do normy.

Jak zmierzyć rozmiar palca domowym sposobem?

Oczywiście jedną z najlepszych metod mierzenia rozmiaru pierścionka jest udanie się do jubilera, ale nie zawsze mamy na to czas i ochotę. Poza tym wiele osób woli robić zakupy przez internet, gdzie jest bardzo duży wybór cudownej biżuterii, jak na przykład w naszym sklepie z biżuterią online. Dla takich osób podajemy metodę, która pozwoli zmierzyć rozmiar palca w domu.

Jak sprawdzić rozmiar palca – nie trzeba iść do jubilera

Jedną z najpopularniejszych odpowiedzi na pytanie, jak zmierzyć rozmiar palca domowym sposobem, jest metoda przy użyciu paska papieru. Do jej wykonania potrzebnych jest kilka rzeczy, które zapewne masz w domu – to kartka, długopis, nożyczki i linijka.

Jak zmierzyć rozmiar palca pod pierścionek przy pomocy tej metody? To proste:

  • Za pomocą nożyczek wytnij z kartki pasek papieru przypominający pod względem szerokości pierścionek, jaki zamierzasz kupić.
  • Przy użyciu długopisu zaznacz na pasku miejsce będące odniesieniem jako początek pomiaru, a następnie obwiń pasek wokół palca, na którym zamierzasz nosić pierścionek. Nie dociskaj zbyt mocno paska do skóry – powinien on delikatnie przylegać i obwodem otoczyć palec.
  • Jednocześnie powinieneś sprawdzić, czy kostka nie jest grubsza niż palec, gdyż w takim wypadku należy wziąć to pod uwagę, aby pierścionek nie utknął, tylko przez nią przeszedł.
  • Teraz musisz zaznaczyć na pasku kolejne miejsce – to, w którym pasek zrównuje się z zaznaczeniem wykonanym na początku.
  • Na koniec po wykonaniu tych czynności połóż pasek i go wyprostuj, a następnie zmierz linijką odległość – uzyskana w ten sposób wartość to obwód Twojego palca, który przy wykorzystaniu tabeli rozmiarów pierścionka pozwoli Ci zamówić odpowiedni model dla Ciebie.

Dla Twojej wygody poniżej zamieszczamy tabelę rozmiarów:

obwód palca (mm)rozmiar pierścionka
466
477
488
499
5010
5111
5212
5313
5414
5515
5616
5717
5818
5919
6020
6121
6222
6323
6424
6525
6626
6727
6828
6929
7030

Jeśli już wiesz, jak sprawdzić rozmiar palca domowym sposobem – zapraszamy z tą wiedzą do naszego sklepu jubilerskiego online, gdzie z pewnością znajdziesz odpowiedni pierścionek dla siebie lub swojego partnera! Nasza oferta jest bardzo szeroka i spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Posiadamy biżuterię w niezwykle wyszukanych, ale też klasycznych wzorach z bogatym wyborem kruszców i kamieni.

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE