Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Długość bransoletki a komfort noszenia biżuterii – co warto wiedzieć?

Odpowiednia długość bransoletki jest bardzo ważna, gdyż przekłada się bezpośrednio na komfort jej noszenia na co dzień. Zanim zdecydujesz się na konkretny model bransolety damskiej ze złota, koniecznie poznaj kilka ciekawych wskazówek odnośnie dopasowania biżuterii do własnych potrzeb. Dopiero po zmierzeniu obwodu swojego nadgarstka oraz dokładnej analizie dostępnych w sprzedaży modeli bransoletek, będziesz w stanie wybrać taką, która skradnie Twoje serce i będziesz nosić ją z poczuciem komfortu.

Jak właściwie wybrać rozmiar bransoletki? Krótki poradnik

Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób dopasować rozmiar bransoletki do swojej ręki? Pierwszą metodą, aby idealnie dopasować nową biżuterię np. bransoletkę lub pierścionek jest wykorzystanie aktualnie posiadanych produktów jubilerskich. Możesz zmierzyć średnicę swojej aktualnej bransoletki i na tej podstawie dokonać zakupu nowej.

Sprawdź też wpis blogowy: Jak wybierać pierścionek zaręczynowy?

Drugim sposobem na dobór odpowiedniego rozmiaru bransoletki jest zmierzenie obwodu nadgarstka. Nie wiesz, jak zrobić to dobrze? Kiedy wykonujesz pomiar najlepiej wykorzystaj do tego centymetr krawiecki. Wystarczy, że owiniesz cały nadgarstek centymetrem – zrób to między dłonią a kością nadgarstka – ten punkt najczęściej jest najszerszy. Nigdy nie owijaj też miarki zbyt ciasno na ręce. Podczas pomiaru zostaw, chociażby minimalny zapas, aby mieć pewność, że kupiona później bransoletka nie będzie Cię nadmiernie uciskać. W razie potrzeby do otrzymanego wyniku możesz dodać 2, a nawet 3 cm, dzięki czemu kupiona złota bransoleta będzie delikatnie zwisać na ręce.

W kwestii doboru rozmiaru biżuterii, warto też sprawdzić artykuł: Jak ustalić rozmiar palca?

Istnieją też inne, domowe sposoby na zmierzenie obwodu nadgarstka. Możesz w tym celu wykorzystać zwykły sznurek. Zwiąż go w miejscu, gdzie chcesz nosić bransoletkę, a następnie zmierz całkowitą długość pozostałego na ręce sznurka. Dzięki temu dość precyzyjnie ocenisz, jak długa powinna być bransoletka.

Bransoletka na prezent – co zrobić, kiedy rozmiar jest nieodpowiedni?

Jeśli chcesz kupić bransoletkę celebrytkę na prezent, ale nie masz pewności czy rozmiar będzie odpowiedni – zawsze zachowaj paragon lub fakturę za realizowany zakup. Dzięki temu w razie gdyby bransoleta nie pasowała na rękę obdarowanej osoby, zawsze można wymienić bransoletkę na nową w większym rozmiarze lub nawet na zupełnie inny model. To jedyny dobry sposób, jeśli nie masz pewności, że kupiona bransoletka będzie mieć odpowiedni rozmiar.

Długość bransoletki – jak długa powinna być dobrze dopasowana bransoletka ze złota?

Wbrew pozorom bransoleta złota, srebrna lub jakakolwiek inna nie powinna być dokładnie taka, jak obwód nadgarstka. Po zmierzeniu obwodu miejsca, gdzie chcesz nosić bransoletkę do otrzymanego wyniku warto dodać kilka centymetrów. Na ogół przyjmuje się trzy opcje zwiększenia długości w przypadku bransoletek damskich i męskich, a mianowicie:

  1. Do 2 cm luzu pomiędzy bransoletą a nadgarstkiem – dzięki temu bransoletka będzie swobodnie oplatań nadgarstek i delikatnie będzie się przemieszczać.
  2. Do 1 cm luzu pomiędzy bransoletą a nadgarstkiem – tutaj bransoletka wciąż będzie swobodnie zapięta na ręce, ale nie będzie zbyt luźna. To rekomendowana długość przez większość specjalistów.
  3. Brak jakiegokolwiek luzu – kompletnie nie zaleca się doboru długości bransoletek w taki sposób. Brak miejsca pomiędzy skórą a bransoletką spowoduje, iż ta będzie Cię nadmiernie uciskać podczas noszenia.

Ciekawą opcją jest biżuteria z regulowaną długością. Dzięki temu w razie potrzeby zawsze zmienisz długość bransolety i dopasujesz ją do swoich indywidualnych potrzeb. Kilka centymetrów zapasu jest dobrym pomysłem – to wpływa nie tylko na komfort noszenia biżuterii, ale także sam wygląd bransolety na ręce. To samo tyczy się produktów biżuteryjnych, jak np. łańcuszki i pierścionki. Zawsze musisz zadbać o odpowiedni luz, by czuć się komfortowo podczas noszenia złotych i srebrnych dodatków.

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE