Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Dlaczego złota biżuteria z brylantami to dobra inwestycja?

Biżuteria to głównie ozdoba i często wybierany prezent dla bliskich osób w celu upamiętnienia ważnych wydarzeń i okazji w życiu. Kupujemy ją również dla siebie, aby podkreślić swój wygląd a czasem status. Ale nie tylko. Wysokiej jakości złota biżuteria to również forma inwestycji. Inwestowanie w złoto niezmiennie uznawane jest za bezpieczną formę lokaty naszego kapitału. Głównie służą do tego sztabki i monety bulionowe lesz również biżuteria jest rzadkim połączeniem inwestycji wraz ze spełnianiem swoich zachcianek. Diamenty z kolei to jedne z najstarszych kamieni jubilerskich, których historia sięga VII wieku p.n.e.. Stanowiły od wieków przedmiot handlu m.in. z uwagi na to, że zachowywały swoją wartość przez bardzo długi czas. Dziś jest podobnie. Na wartość diamentów nie ma wpływu inflacja, zatem nie ma znaczenia jak dobrze radzi sobie gospodarka, ich wartość rzadko spada a w perspektywie dekad zawsze rośnie. Wraz ze zwiększonym wydobyciem kamieni i wzrostem populacji, popyt na diamenty również rośnie, podczas gdy maleje wydobycie i podaż. W niektórych rejonach niegdyś obfitujących w ten surowiec złoża diamentów całkowicie się wyczerpały. Największy i najbardziej tajemniczy niebieski diament o imieniu Hope został znaleziony właśnie z takiego regionu, w którym całkowicie zakończono wydobycie. Wynika z tego, że takie ograniczenie podaży naturalnych diamentów będzie się coraz częściej powtarzało.

Co sprawia, że inwestowanie w diamenty się opłaca?

Rozmiar – jedną z zalet inwestowania w diamenty jest ich wielkość. Diament to największa dostępna ogólnie koncentracja kapitału w formie fizycznej. Mały diament o masie 1ct czyli 0,20g może kosztować nawet 100 tysięcy złotych lub więcej jeśli będzie miał wyjątkową barwę i doskonały szlif. Wartość jego masy w stosunku masy złota jest nieporównywalnie większa. Oznacza to, że złota biżuteria z brylantami – obrączki z brylantembransoletki czy też naszyjniki – stanowią dobre i stabilne opcje inwestycyjne, które w czasie mogą się nie tylko zwrócić ale również zarobić pomimo że zakup takiej biżuterii wiąże się z opłacaniem marży konsumenckiej. 

Trwałość – diamenty stanowią najtwardszy minerał na ziemi. Odpowiednio przechowywane, np. chronione przed ukruszeniem, będą zachowywały pierwotny wygląd mimo upływu czasu. W naszej pracowni jubilerskiej często oglądamy ponad stuletnie wyroby jubilerskie z brylantami, które po wyczyszczeniu wyglądają jak nowe. O tym jak przechowywać złotą biżuterią pisaliśmy już wcześniej na naszym blogu

Barwa – najczęściej mamy do czynienia z bezbarwnymi diamentami lub diamentami stonowanymi lekko żółtawym odcieniem. Są również diamenty czerwone, różowe czy niebieskie. Te fantazyjne barwy diamentów cieszą się coraz większym zainteresowaniem Klientów i również stosujemy je w naszych wyrobach jubilerskich. Najchętniej kupowany element biżuterii z kolorowymi brylantami to obrączka WINSLET. Można w nią oprawić nie tylko bezbarwne brylanty ale również niebieskie, kanarkowe, koniakowe a nawet te najbardziej poszukiwane – różowe brylanty. Nasze Rekordzistki posiadają już po kilka takich obrączek i noszą je łącznie, co stanowi piękną kompozycję, subtelną lecz efektowną ozdobę ale również dobrą inwestycję. Z reguły im rzadszy diament, tym wyższa jest jego wartość. 

Kształt Szlifu – forma i kształt szlifu diamentu może nie mieć znaczącego wpływu na jego wartość w długoterminowej perspektywie, jednak jest to jeden z elementów, które warto wziąć pod uwagę. Wiedza o preferencjach rynkowych będzie miała wpływ na to, jak łatwo będzie sprzedać diament, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli nie jesteś ekspertem możesz mieć trudności w podjęciu świadomej decyzji, warto więc poradzić się specjalisty, który będzie mógł udzielić Ci informacji i wskazówek. 

Inwestowanie w diamenty i w biżuterię z brylantami – na co uważać?

Zwróć uwagę na to, jaka jest czystość barwa i jakość szlifu diamentu. W naszym Atelier Jubilerskim mamy takie powiedzenie, że jeśli brylant nie przewyższa blaskiem cyrkonii to nie ma sensu go kupować. Na taki efekt brylancji składa się właśnie czystość, barwa ale przede wszystkim bardzo dobry szlif. Te czynniki powinny być opisane w certyfikacie, który z pewnością dostarcza każda firma sprzedająca te szlachetne kamienie i biżuterię, w którą są one oprawione. Jednak warto przed zakupem przyjrzeć się temu kamieniowi, czy rzeczywiście lśni tak, jak powinien lśnić piękny brylant. Certyfikat certyfikatem ale najważniejszy jest tutaj efekt wizualny. Powstały laboratoria gemmologiczne, prowadzące nawet działalność międzynarodową, które mocno zawyżają parametry oszlifowanych diamentów. Klienci coraz częściej przynoszą swoje brylanty, zakupione w Internecie po zdawałoby się atrakcyjnych cenach aby dorobić do nich pierścionek lub inną efektowną oprawę i oczywiście świadczymy takie usługi. Pięknie wygląda ich opis lecz „na żywo” już nie są tak piękne. Warto zatem zwrócić się do zaufanej firmy alby cieszyć się takim zakupem całe życie. 

Uwzględnijmy jednak fakt, że ceny rynkowe diamentów, w odróżnieniu do np. złota, są ustalane indywidualnie. Na cenę wpływ mają indywidualne cechy tych kamieni. Oceniana jest m.in. przejrzystość, rodzaj szlifu, waga wyrażona w karatach oraz połysk i brylancja (migotliwość, jeśli ktoś woli bardziej po polsku) . Innymi słowy, 50 karatów różnych diamentów nie będzie się równało ceną prawie nigdy do kolejnej partii pięćdziesięciu karatów diamentów a rozbieżność kwoty zakupu może być nawet stukrotna lub większa.

Diamenty, zwłaszcza jeśli stanowią część złotej biżuterii, mogą być dobrą inwestycją. W naszym sklepie jubilerskim mamy szeroką ofertę wyrobów z brylantami, które nie tylko będą stanowiły doskonały prezent dla ważnych dla nas osób, ale również dobrą inwestycję na przyszłość. Na wartość złotej biżuterii z diamentami duży wpływ ma jakość wykonania. Umiejętności złotnika i warsztat jakim dysponuje przełożą się na trwałość i wygląd produktu, które docenimy zwłaszcza po upływie lat.

Autor: Zbigniew Nastałek

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE