Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Zapięcia do kolczyków – na co zwracać uwagę?

Kolczyki to jeden z rodzajów biżuterii, który pasuje do każdej stylizacji, dzięki czemu jest chętnie noszony przez kobiety na co dzień. Choć przy wyborze idealnego modelu kolczyków kierujemy się wyglądem i motywem dekoracyjnym jego przedniej części, która przyozdabia płatek ucha z przodu, nie mniej istotne jest także zapięcie kolczyków, na które zwracamy mniejszą uwagę. Rodzaj zamykania kolczyka zależy od producenta, a także wartości i typu kolczyków, jakie wybieramy.

Zapięcia do kolczyków – rodzaje


Poniżej prezentujemy najbardziej popularne zapięcia do kolczyków, abyś mogła dobrać model całego kolczyka tak, by w pełni spełniał Twoje oczekiwania.


Kolczyki na sztyfcie – ten najbardziej powszechny rodzaj zapięcia kolczyków znany jest bardziej pod nazwą kolczyki wkrętki lub przekuwki. Jest także bardzo dyskretny, jeśli chodzi o jego konstrukcję: kolczyk posiada krótki pręcik, który przechodzi przez dziurkę w płatku ucha i po drugiej stronie jest zabezpieczany za pomocą zatyczki. Wiele kobiet używa tego rodzaju kolczyków na co dzień, bowiem zapięcie nie tylko jest niemal niewidoczne, ale także nie zaczepia się o ubrania czy fryzurę. Dzięki temu kolczyki można nawet zostawić w uszach na noc, choć nie polecamy tego robić. Wyróżniamy tu: sztyft klasyczny, gdzie nakrętka ma kształt motylka, baranka lub posiada silikonowe zapięcie. Ten rodzaj ładnie podkreśla kuleczki lub cyrkonie małych gabarytów. Sztyft zaciskowy (wsuwany) jest stosowany w kolczykach kołach różnych rozmiarów; pręcik jest przedłużeniem koła i jest zaciskany wewnątrz obręczy.


Kolczyki na sztyfcie przeciąganym – to bardziej rozbudowana opcja klasycznych wkrętek. Kolczyk jest połączony z nakrętką za pomocą cienkiego łańcuszka o drobnym splocie. Zapięcie w tym przypadku stanowi samo w sobie motyw dekoracyjny: może to być krzyżyk, gwiazdka czy kuleczka. Ten rodzaj kolczyków ładnie prezentuje się w przypadku spiętej fryzury: jest zarazem subtelny, ale przykuwa wzrok.
bigle – ten klasyczny rodzaj zapięcia kolczyków na zatrzask znany jest w jubilerstwie od wielu lat.

Sprawdza się doskonale w przypadku długich, wiszących modeli kolczyków. Kolczyki na zapięcia typu bigiel posiadają kilka rodzajów. Jego klasyczny rodzaj to bigiel zamknięty. Kolczyk jest przeciągany przez ucho i zamykany specjalnym haczykiem. Kolczyki z angielskim zapięciem zatrzaskowym typu bigiel są z kolei zabezpieczane specjalnym haczykiem na sprężynce, który daje gwarancję stabilności. Jego elegantszą wariacją jest bigiel lira z subtelnym zapięciem zaraz za uchem stosowany przy bardziej okazałych i luksusowych kolczykach. Bigle otwarte polegają na prostym przeciągnięciu kolczyka przez ucho. Specjalnie wyprofilowany kształt kolczyka sprawia, że nie trzeba go zatrzaskiwać, choć końcówkę warto zabezpieczyć silikonową nakładką.


Kolczyki typu zapięcie angielskie – to powszechnie używany model w małych kolczykach, najczęściej wykonanych ze złota dla dziewczynek, które mają niedawno przekute uszy. Pręcik w tym modelu jest ciasno blokowany po przeciwległej stronie ucha. Brak dodatkowych zatyczek wpływa na duży komfort noszenia i zapinania.


Kolczyki z zapięciem francuskim – ten rodzaj zamknięcia kolczyka znany jest w jubilerstwie także pod nazwą pętli. Cienkie zapięcie przechodzi bowiem płynnie w obły haczyk, który mocuje małą pętelkę. Jest to wyjątkowo wygodny typ zapięcia, który sprawdza się przy wrażliwych uszach oraz idealnie nadaje się do kolczyków dla dzieci.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą stylowych i eleganckich kolczyków z naszej kolekcji, wśród których bez problemu dobierzesz rodzaj zapięcia, który będzie się dobrze prezentował i zapewni Ci wysoki komfort noszenia ulubionej biżuterii.

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE