Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Patriotyki – czym są?

Biżuteria patriotyczna niegdyś była noszona jedynie przez królów i władców, z czasem weszła do mainstreamu i zaczęła zdobić coraz więcej osób silnie związanych ze swoją ojczyzną. Polska ma za sobą burzliwą historię, w której nie brakowało prawdziwych patriotów. Nosili oni swoją miłość do ojczyzny przede wszystkim w sercu, jednak wyrażali ją też za pomocą ozdób. To właśnie patriotyki, czyli biżuteria z elementami symbolizującymi państwo polskie, pozwala z dumą nosić orła białego, na piersi, na palcu czy przypiętego do ubrania. Dziś każdy, kto czuje się związany z ojczyzną, może nosić biżuterię patriotyczną, do czego serdecznie zachęcamy.

W kraju i na obczyźnie

Patriotyki noszono już przed rozbiorami Polski, jednak to właśnie w czasie, gdy nasz kraj zniknął z mapy na wiele lat, biżuteria patriotyczna nabrała szczególnego znaczenia dla Polaków. Były oznaką Ojczyzny noszonej zawsze w sercu. Żołnierze, a także cywile walczący w powstaniach z dumą prezentowali elementy patriotyczne. Także w czasie wojny patriotyki były symbolem przywiązania do Polskości.

Dziś, w czasach pokoju, bardzo wiele osób także czuje się mocno związanych z Polską. I choć patriotyzm bywa nawet piętnowany przez skrajne środowiska lewicowe, płomienne uczucia do Polski i polskości wypływają przede wszystkim z serca, nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc je unaocznić. Biżuteria patriotyczna jest dziś noszona przede wszystkim w czasie ważnych świąt narodowych, takich jak Święto Konstytucji 3 Maja, Święto Niepodległości czy Święto Wojska Polskiego. Niemniej jednak niektórzy noszą patriotyki na co dzień, gdyż ich związki z ojczyzną i poczucie odpowiedzialności za nią nakazują im manifestowanie swoich przekonań.

Sygnet męski patriota

Choć w dzisiejszych czasach nie musimy emigrować z kraju ze względów politycznych, bardzo wiele osób decyduje się na wyjazd w poszukiwaniu lepszych warunków życia lub z innych, ważnych powodów, nie zapominając tym samym o ojczyźnie. Biżuteria patriotyczna pomaga im wyrazić swoją polskość na obczyźnie, przywiązanie do korzeni i tęsknotę za macierzystym krajem, w którym aktualnie nie jest im dane mieszkać.

Z czego wykonana jest biżuteria patriotyczna

Biżuteria patriotyczna w SUNDIAMORE wykonywana jest ze złota próby 585. Z powodzeniem można ją zakupić dla siebie, jednak może okazać się też doskonałym prezentem dla bliskiej Ci osoby, która ma niezwykle silną więź z ojczyzną. Jest to bardzo oryginalny i nietuzinkowy prezent, który pozwoli na manifestację swoich sentymentów względem Polski.

Warto mieć na uwadze, że patriotyki pasują zarówno mężczyznom, jak i kobietom – ten rodzaj biżuterii może nosić każdy. Pasuje on także do każdego wieku – chociaż powszechnie uważa się, że biżuteria o charakterze patriotycznym pasuje głównie starszym osobom, coraz młodsi wybierają właśnie tego rodzaju ozdoby.

Sygnet Męski z Orłem w Koronie

Biżuteria patriotyczna – gdzie i kiedy kupić?

Chcąc wybrać najwyższej jakości biżuterię patriotyczną, należy zwrócić uwagę na ofertę sklepu, który jest liderem w swojej branży. Piękna i niebanalna biżuteria patriotyczna najwyższej jakości – sklep Sundiamore proponuje właśnie taką. Poza możliwością zakupu biżuterii dostępnej w ofercie firma oferuje wykonanie patriotyków na podstawie własnego zamówienia, dzięki czemu możesz mieć dokładnie taką ozdobę, jaką tylko chcesz. Jeżeli szukasz biżuterii patriotycznej dla siebie bądź kogoś bliskiego, koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu Sundiamore.

Noszenie orła białego to prawdziwy powód do dumy. Choć dziś nie musimy walczyć o wolność, warto pokazać, że naprawdę kochasz swoją ojczyznę i czujesz się jej pełnoprawnym obywatelem. Biżuteria patriotyczna to nie tylko ciekawa ozdoba, ale również sposób na pokazanie innym Twoich wartości oraz Twojego przywiązania do ojczyzny.

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE