Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Jakie obrączki ślubne wybrać –  z brylantami czy bez kamieni?

Obrączki ślubne są dla wielu Młodych Par bardzo ważnym rekwizytem towarzyszącym podczas ceremonii zaślubin jak również przez całe życie. Dlatego nowożeńcy poświęcają wiele czasu na wybór najbardziej odpowiednich obrączek ślubnych, które nie tylko będą zdobić dłonie małżonków ale również będą wygodne w użytkowaniu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo ponad dwieście naszych wzorów obrączek, które cieszą się uznaniem Klientów. Jedne są nieskomplikowane a inne mają wyjątkowy charakter z uwagi na swój nietuzinkowy kształt i dodatkowe kompozycje wykonane przy użyciu brylantów. Jeśli szukasz właśnie obrączek ślubnych i zastanawiasz się jaką opcję wybrać, ten artykuł może się okazać pomocny.

Jakich cech oczekujemy od obrączek ślubnych?

Obrączki ślubne z zasady kupujemy na całe życie. Mają one być symbolem związku małżeńskiego i mają towarzyszyć małżonkom w każdym dniu ich wspólnego życia. Już takie wstępne założenia są dla firmy jubilerskiej wyzwaniem, gdyż jak wiadomo, złoto to metal miękki i produkty z niego wykonane mogą ulegać zniekształceniom, zarysowaniom lub wgnieceniom, jeśli tylko przyłoży się do nich większą siłę nacisku. Zatem kształt obrączek powinien być tak uformowany aby udało się zachować jak najdłużej świeży wygląd a grubość obrączek powinna być na tyle duża aby obrączki nie deformowały się od codziennych zajęć typu obsługa kombinerek lud przeniesienie ciężkich zakupów. Obrączki ślubne mają być zatem odpowiednio solidne aby wytrzymały próbę czasu oraz powinny posiadać odpowiedni kształt, który będzie sprzyjał zachowaniu ich blasku na długi czas.

Najlepiej w użytkowaniu sprawdzają się obrączki DOTYK CZUŁOŚCI. Ich obły kształt sprawia, że długo pozostają lśniące, mają klasyczny ale jednocześnie współczesny wygląd a przy okazji ich grubość jest na tyle dobrana aby nie odkształcały się podczas moralnego użytkowania. Dodatkowo stosujemy różne jubilerskie metody utwardzania złota w obrączkach. Mamy świadomość, że będą one z Nowożeńcami już na zawsze dlatego traktujemy z największym zaangażowaniem każdą parę obrączek, którą mamy za zadanie wykonać. Obrączki płaskie, choć mają swoich zwolenników i niektóre osoby bardzo je lubią potrafią się porysować dość szybko. Ich kształt sprawia, że płaska powierzchnia szybciej niż powierzchnia półokrągła potrafi stracić swój pierwotny blask. Dlatego zawsze polecamy obrączki, które są choć lekko wyprofilowane w kształcie soczewki. Oczywiście z gustami się nie dyskutuje, zatem płaskie obrączki ślubne robimy z równie dużym zaangażowaniem, dzięki temu Klienci świadomi, że takie obrączki mogą się szybciej rysować podczas użytkowania zwracają na to baczniejszą uwagę i starają się takie obrączki bardziej oszczędzać.

Obrączki z brylantami czy bez kamieni?

Jeśli już mowa o wytrzymałości i zaletach w użytkowaniu to warto przed zakupem zastanowić się czy obrączki z brylantami będą równie wytrzymałe co obrączki gładkie. Nie możemy gwarantować za inne firmy jubilerskie jednak w naszej pracowni dokładamy wszelkich starań ab obrączki ślubne z brylantami były równie wytrzymałe co obrączki bez kamieni. Gdy wpływa do nas nowe zlecenie na obrączki z kamieniami szlachetnymi już samo to sprawia, że tworzymy je nieco grubsze niż obrączki gładkie, gdyż wiemy, że muszą się tam zmieścić brylanty, które mają określoną wysokość. Zyskuje również męska obrączka, gdyż również ona jest wykonana w ten sam sposób, pomijając oczywiście oprawę kamieni, które zdobią jedynie kobiecą dłoń. Do oprawy brylantów przykładamy najwyższą uwagę, gdyż jest to czynność wymagająca najwyższego kunsztu jubilerskiego. Niektórzy złotnicy nawet po dwudziestu latach praktyki w zawodzie jubilera zlecają oprawę brylantów jubilerom z większymi kwalifikacjami, gdyż ta czynność jest wyjątkowo wymagająca nie tylko wysokich umiejętności ale również doskonałego sprzętu. Dobrze oprawione brylanty nie tylko pięknie lśnią w obrączce ale również trzymają się niezwykle mocno. Każda czynność jak zmiana biegów, czy codzienne zajęcia mogłyby naruszyć słabo oprawiony brylant, dlatego oprawiamy je pod mikroskopem w powiększeniu 30x. Dzięki temu każdy kamień z osobna jest doskonale uchwycony i wszystkie razem stanowią nie tylko piękną ale również solidną kompozycję.

Obrączki Ślubne DIAMOND EGO

Czy obrączki z brylantami da się powiększyć lub zmniejszyć?

Najczęstszą obawą, jak towarzyszy decyzji zakupowej przy wyborze obrączek ślubnych jest kwestia późniejszego ewentualnego powiększenia lub zmniejszenia obrączek. Jak wiadomo, skoro samo oprawienie brylantów stanowi wyzwanie to co dopiero powieszenie lub korekta rozmiaru obrączki. W związku z tym mamy dobrą wiadomość. Każde nasze obrączki Ślubne, zakupione od nas możemy powiększyć lub zmniejszyć. Taka jedna usługa jest u nas bezpłatna nawet w ciągu pięciu lat od daty zakupu obrączek. Jedna korekta rozmiaru jest już w cenie obrączek. Już na etapie projektowania naszych wzorów tworzyliśmy je tak, aby można było je zmniejszać i powiększać bez ryzyka, że oprawki brylantów będą naruszone czy uszkodzone. Dlatego, jeśli decydujesz się na bardziej efektowne obrączki ślubne z brylantami, zapraszamy Cię do skorzystania z naszej bogatej oferty.

Obrączki Ślubne z brylantami to znakomity dodatek do kreacji ślubnej. Efektowne, lśniące i wytrzymałe, znakomicie użytkuje się je nie tylko w dniu ślubu ale również przez całe życie. Jeśli zatem mieliście Państwo jakieś obawy przed zakupem obrączek zdobionych brylantami, mamy nadzieję, że te obawy nie przesłonią Państwu radości z posiadania wymarzonych obrączek ślubnych.

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE