Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Jaki kolczyk do pępka wybrać

Słowo „piercing” pochodzi z angielskiego i oznacza „przekłuwać”. Można wykonać go niemal na każdej części ciała, a przekłuty pępek to coraz częstszy widok. Taką biżuterię pokazano w Europie po raz pierwszy na pokazie mody w Londynie w latach 90. Kolczyk w pępku, delikatny i nierzucający się w oczy, był wyrafinowaną ozdobą modelek. Jeśli interesuje Cię właśnie taka biżuteria i zastanawiasz się, gdzie można kupić kolczyk do pępka, największy wybór to zdecydowanie sklepy internetowe, zwłaszcza gdy będzie to Twój kolejny kolczyk. Złote kolczyki do pępka występują w ofertach online w wielu wzorach, także w naszym sklepie z biżuterią online. Można je również u nas zamówić według własnego pomysłu na taką biżuterię. Wówczas zrobimy dla Ciebie taki fajny element biżuterii i będzie jedyny oraz niepowtarzalny.

Kolczyk do pępka – jaki ma rozmiar i ile się goi brzuch po przekłuciu?

Pępek nie należy do miejsc najłatwiejszych do przekłucia, zwłaszcza jeśli brzuch jest bardzo szczupły i napięty. Przy niewielkiej ilości skóry trudno znaleźć właściwe miejsce, a samo przekłucie goi się gorzej niż na innych partiach ciała. To dlatego, że brzuch jest sprężysty i często ociera o ubranie. Standardowo możesz spodziewać się, że zajmie to od sześciu tygodni do trzech miesięcy. Jednak w skrajnych przypadkach całkowite wygojenie rany może trwać nawet rok. Nigdy nie zmieniaj kolczyka, dopóki rana całkowicie się nie wygoi.

Standardowa długość kolczyka do pępka to 10 mm, ale ponieważ brzuch może się zmieniać, na przykład po ciąży, istnieją kolczyki również w innych rozmiarach. Grubość powinna wynosić 1,6 milimetra. Wymieniając kolczyk na nowy, zmierz dokładnie ten noszony dotychczas, bo jednak na rynku możesz dostać różne rozmiary.

Złoty kolczyk do pępka

Kolczyk w pępku – na co zwrócić uwagę?

Podobnie jak w przypadku biżuterii do uszu, wybór kolczyków do pępka jest bardzo zróżnicowany. Najprostsze mają postać sztangi zakończonej po obu stronach przykręcanymi kulkami o różnych rozmiarach. Większa z nich może mieć ozdobną formę, na przykład z kamieniem i najczęściej są to złote kolczyki do pępka. Jeśli nosisz taki kolczyk, miej w zapasie dodatkowe kulki, może się bowiem zdarzyć, że któraś z nich wypadnie.

Wybierając kolczyk do pępka, jaki powinien być pierwszy po przekłuciu? Dużą uwagę zwróć na kształt. Na przykład okrągły, w formie kółeczka, może powodować większe ryzyko infekcji. Pierwsze powinny mieć długość 20 mm. Biżuteria do pępka dostępna jest w różnych rozmiarach, dlatego to bardzo ważne, by nie była zbyt ciasna. Jeśli zastanawiasz się, gdzie można kupić odpowiedni kolczyk do pępka, przede wszystkim przeszukaj oferty online, w tym naszego sklepu jubilerskiego online.

Złote kolczyki do pępka czy z innego materiału?

W przypadku problemów z gojeniem najlepsze są kolczyki z materiału PTFE (jego nazwa handlowa to znany wszystkim teflon), jednocześnie miękkiego i elastycznego oraz bezpiecznego dla alergików. Czas gojenia w przypadku użycia piercingu z PTFE jest krótszy niż w przypadku tytanu.

Gdzie można kupić bezpieczny kolczyk do pępka? Upewnij się, że sklep nie sprzedaje wyrobów z przemysłowego teflonu, który nie jest tak czysty, jak ten medyczny. Jeśli chcesz mieć delikatny kolczyk w pępku, tworzywo będzie dobrym wyborem. Podobnie w okresie ciąży, kiedy brzuch zmienia swój kształt i potrzebny jest materiał o pewnej elastyczności.

Jaki kolczyk do pępka wybrać

Kolczyk do pępka – jaki metal jest odpowiedni?

W przypadku biżuterii na pępek przede wszystkim należy zadbać o to, aby był to materiał wysokiej jakości i bezpieczny pod względem higienicznym. Powstrzymaj się od zakładania biżuterii sztucznej wykonanej z niklu i innych dodatków. W ich przypadku nie można wykluczyć zapalenia i alergii, jeśli biżuteria na pępek jest nieodpowiednia, pomimo maksymalnej higieny.

Najbardziej oczywistym wyborem w związku z tym są kolczyki z metalu. Szczególnie popularny jest tytan, bo jest lekki, nie reaguje z płynami ustrojowymi i nie zawiera alergenów. Taki kolczyk do pępka można również barwić w czasie obróbki cieplnej, np. na złoty kolor, co dodaje mu elegancji.

Jednak szczególnym metalem do produkcji biżuterii do piercingu jest prawdziwe złoto. Tradycja użycia złota do ozdabiania ciała ma długą historię. Czystość złota, jego właściwości aseptyczne  są dobrze znane.  Wykorzystywane w kolczykach powinno mieć od 14 do 18 karatów. W bardzo rzadkich przypadkach w kontakcie z ciałem złoto może ulegać odbarwieniu, ale dotyczy to raczej starszych stopów, z domieszką niklu. Złoto jest chemicznie nieaktywne, więc nie powoduje alergii. Dodatkowo mając kolczyk w pępku, delikatny wzór ze złota prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie, zwłaszcza jeśli jest w nim oprawiony choćby mały brylant.

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE