Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Diamenty Laboratoryjne – czy rzeczywiście są sztuczne?

Coraz części pojawia się pytanie czy diamenty syntetyczne są gorszej jakości i czy biżuteria z nimi nie wygląda sztucznie? Jak się okazuje, jedyną przeszkodą w nabywaniu biżuterii z diamentami wytworzonymi laboratoryjnie – tzw. Lab Grown Diamonds, jest nasza świadomość ich pochodzenia.

Diamenty syntetyczne to produkty, które powstają w wyniku próby odtworzenia naturalnego procesu tworzenia diamentów. W dzisiejszych czasach są one coraz częściej stosowane w produkcji biżuterii, co wynika przede wszystkim z ich atrakcyjnej ceny oraz możliwości tworzenia z nich niepowtarzalnych wzorów.

Diamenty Laboratoryjne – jak powstają?

Proces produkcji diamentów syntetycznych jest relatywnie prosty, a jednocześnie skomplikowany. W swojej podstawowej formie proces ten polega na poddaniu grafenu, który nawiasem po raz pierwszy został wyprodukowany w Polsce, ciśnieniu i temperaturze, co powoduje powstanie diamentów syntetycznych. Inny proces opiera się natomiast na wzrostzie kryształów diamentów w specjalnych pojemnikach, co umożliwia uzyskanie kształtów i rozmiarów diamentów na zamówienie. Diamenty syntetyczne często są zrobione w odpowiedzi na naturalne potrzeby Klientów, z tą różnicą, że powstają w laboratorium a nie w ziemi.

Czy można o nich mówić, że są to sztuczne diamenty?

Oczywiście słowo diamenty syntetyczne nasuwa taką myśl, jednak diament wytworzony w laboratorium praktycznie nie różni się właściwościami od diamentu wykopanego z wyrobiska. Tak samo lśni, ma taką samą barwę i taką samą wytrzymałość. Tak samo można nim ciąć szkło i inne materiały, które w porównaniu z diamentem są o wiele mniej twarde. Słowo “sztuczny” w odniesieniu do diamentów laboratoryjnych nie jest tym samym co np. określenie “sztuczny” w odniesieniu do miodu. Sztuczny miód ani nie smakuje tak samo, ani nie mas sobie składników prozdrowotnych anie nawet nie pachnie tak samo. Ma jedynie taki sam kolor. Natomiast Diament Laboratoryjny, czyli tzw. Lab Grown Diamond ma wszystkie cechy diamentu naturalnego prócz tej jednej- pochodzenie.

Jakie są zalety Diamentów Laboratoryjnych?

Przede wszystkim – Cena

Jedną z największych zalet stosowania diamentów syntetycznych w produkcji biżuterii jest ich atrakcyjna cena. Diamenty syntetyczne kosztują znacznie mniej niż ich naturalne odpowiedniki, co umożliwia znacznie szerszy dostęp do różnego rodzaju zdobień i dodatków. Również wzornictwo może wręcz eksplodować różnorodnością i zawiłością różnych koncepcji, ponieważ dzięki stosunkowo niskiej cenie nie ma większego znaczenia ilość diamentów zastosowanych do danego wzoru biżuterii.

Jakość

Diamenty syntetyczne są znacznie bardziej jednorodne niż ich naturalne odpowiedniki, co oznacza, że mają jednolity kolor, czystość oraz połysk. Można już dziś tworzyć diamenty o niemal dowolnej masie , pięknej brylantowej barwie oraz nieskazitelnej czystości wewnętrznej. Oznacza to, że biżuteria z diamentami syntetycznymi będzie prezentować się równie dobrze, co taka z naturalnych diamentów.

Nie ma negatywnego wpływu na środowisko

Diamenty syntetyczne powstają w sposób kontrolowany i bez użycia substancji, które mogłyby szkodzić środowisku. W związku z tym, ich stosowanie w produkcji biżuterii jest o wiele bardziej odpowiedzialne ekologicznie. Nie potrzeby przekopywać i przepłukiwać setek tysięcy ton ziemi aby powstał diament laboratoryjny, co sprawia, że powstanie diamentów syntetycznych nie powoduje żadnych uszczerbków na środowisku naturalnym.

Czy warto kupić Diamenty Laboratoryjne?

Diamenty syntetyczne to doskonała alternatywa dla naturalnych diamentów, pod względem ceny i jakości. Ich stosowanie w produkcji biżuterii umożliwia stworzenie niepowtarzalnych wzorów, a także jest nieco bardziej odpowiedzialne wobec środowiska naturalnego. Warto więc rozważyć takie rozwiązanie podczas wyboru biżuterii dla siebie lub dla bliskiej osoby. Trzeba jednak pamiętać, że przywiązanie do naturalnego piękna, którego dziełem jest Natura to często decydujący czynnik, dla którego Większość osób wybiera Diamenty Naturalne. Warto zatem dowiedzieć się wcześniej jak dana osoba będzie postrzegała prezent w którym oprawiony będzie Diament Laboratoryjny. A już na pewno – jeśli zdecydujemy się na taki zakup – należy poinformować obdarowaną osobę o tym, że w zakupionymi dla niej prezencie – wszystko jedno na jaką okazję, zaręczyny, ślub, rocznica bądź urodziny – jest oprawiony Diament Laboratoryjny a nie Diament Naturalny. To jest podstawowa etyka związana z obrotem i handlem oraz usługami związanymi z diamentami Lab Grown. Każdy z oferowanych u nas diamentów laboratoryjnych ma nie tylko precyzyjnie opisujący go certyfikat ale również ma specjalną mikroskopijną inskrypcję producenta na rondyście, widoczną w powiększeniu X20 która określa jego laboratoryjnie pochodzenie: Lab Grown Diamond nr. …. etc. Zatem nie ma możliwości pomylić takiego kamienia z diamentem Naturalnym.

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE