Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Czyszczenie złota – jak dbać o złotą biżuterię

Złoto, choć jest synonimem ponadczasowego piękna, trwałości i elegancji, jest także kruszcem niezwykle delikatnym i podatnym na uszkodzenia. Aby zadbać o swoje kosztowności właściciele złotej biżuterii mogą zatem bardzo starannie przygotować jej przechowywanie, czyszczenie, ale i zwracać uwagę, w jakich okolicznościach noszą ulubioną bransoletkę, pierścionek, obrączkę czy naszyjnik. Jeśli w odpowiedni sposób zadbamy o ukochane przez nas złote dodatki, tym większą zyskujemy pewność, że jeszcze długie lata będą cieszyły nasze oczy swoim blaskiem. 

Czyszczenie złota – czym czyścić? Sprawdzone sposoby na odświeżenie naszej biżuterii

Najlepiej, kiedy czyszczenie złota odbywa się pod okiem wyspecjalizowanego i doświadczonego jubilera. Zawsze zapraszamy do naszego Atelier w Józefowie naszych Klientów, aby wykonać coroczny serwis ich ulubionej biżuterii. Jeżeli jednak nie mamy możliwości odwiedzenia salonu jubilerskiego, możemy skorzystać z domowych sposobów na przywrócenie naszyjnikowi, kolczykom czy bransoletce świeżego blasku. Jeśli posiadana przez nas złota biżuteria nie ma elementów wykonanych z naturalnych miękkich kamieni takich jak opal czy koral, znakomicie sprawdza się zwykła pasta do zębów i miękka szczoteczka. Zwykłe pasty do zębów nie tylko mają dobre właściwości czyszczące ale również polerują lekko biżuterię podczas szczotkowania i potem wycierania flanelową lub bawełnianą  tkaniną. To sprawdzony i dobry sposób na szybkie odnowienie we własnym zakresie zarówno srebrnej jak i złotej biżuterii.

Czyszczenie złota to jedno, ale ważne jest także codzienne, uważne obchodzenie się z kruszcem, który nosimy na naszych palcach czy nadgarstkach. Złota biżuteria z kamieniami naturalnymi nie lubi silnych detergentów, których używa się przy sprzątaniu, nie mówiąc już o przetarciach i zarysowaniach mechanicznych.  pamiętajmy zatem by zawsze podczas różnych prac ściągać obrączkę, pierścionki czy inną złotą biżuterię, której jesteśmy posiadaczami. Ogólnie rzecz ujmując: Złoto to metal miękki, jak można przeczytać w każdej encyklopedii na temat tego olśniewającego kruszcu – dlatego dobrze jest myśleć o biżuterii jak o czymś delikatnym i szczególnie cennym. Takie podejście zapewni nam długotrwałe użytkowanie złotych pierścionków, zawieszek, obrączek ślubnych i innych klasycznych dodatków z całej gamy dostępnych produktów jubilerskich.

Biżuteria z kamieniami, czyli jak wyczyścić złoty pierścionek z brylantem?

Pielęgnacja złotej biżuterii z dodatkiem kamieni wymaga od nas jeszcze większej staranności i delikatności w doborze środków myjących. Jak czyścić złotą biżuterię z kamieniami? To oczywiście zależy od tego, jakie są to kamienie oprawione w naszą złotą biżuterię. Oczywiście najlepiej odwiedzić wyspecjalizowaną pracownię jubilerską i powierzyć nasze cenne rzeczy komuś, kto zajmuje się biżuterią na co dzień. Jednak gdy nie mamy takiej możliwości dobrze jest nie używać z ostrożności silnych środków jak chlor czy inne żrące substancje. Kamienie takie jak koral, bursztyn, perła czy nawet opal mogą takiej kąpieli nie wytrzymać. Najlepiej traktować je łagodnie używają wody z mydłem i miękkiej szczoteczki do zębów. Jeśli są to inne, twardsze i bardziej odporne kamienie jak kwarce, beryle i korundy to w celu wyczyszczenia zabrudzeń i przywróceniu złotej biżuterii blasku, możemy także użyć płynu do naczyń i sody oczyszczonej w niewielkich proporcjach. Doskonale sprawdza się zwykła pasta do zębów i miękka szczoteczka. Złoto zawsze płuczemy pod bieżącą wodą i bardzo delikatnie wycieramy do sucha. Gotowe preparaty do czyszczenia wyrobów jubilerskich ze złota z dodatkiem kamieni szlachetnych możemy także kupić w sklepach internetowych. Biżuteria złota z kamieniami jubilerskimi będzie cieszyć nas o wiele dłużej gdy będziemy użytkować ją nie narażają na zarysowania i otarcia. Wyrobienie sobie dobrych nawyków dotyczących przechowania, noszenia i dbania o złotą biżuterię pozwoli nam cieszyć się jej pięknem przez bardzo długi czas lub nawet przez pokolenia.

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE