Sklep Jubilerski SUNDIAMORE

ul. Piłsudskiego 38a,
05-410 Józefów

+48 534 707 777
sklep@sundiamore.pl

Godziny otwarcia są niestandardowe, dlatego prosimy zawsze umówić się z nami na spotkanie telefonicznie, na określony dzień i godzinę.

  • Moje konto
  • 0,00 
  • (0) Koszyk

Czy warto wybrać obrączki z soczewką?

Przed ślubem należy podjąć wiele ważnych wyborów, dotyczących organizacji przyjęcia weselnego, zakupu sukni, garnituru, aż po wybór odpowiednich obrączek. Wiele par zastanawia się, jaki kolor złota wybrać, czy obrączki powinny mieć zdobienia lub grawer, a także czy kupić obrączki z soczewką, czy bez. O ile większość z tych dylematów dotyczy względów estetycznych, o tyle obecność lub brak soczewki ma wpływ na komfort noszenia pierścionków.

Obrączki z soczewką – co to znaczy?

Obrączki z soczewką to biżuteria, której kształt został specjalnie, soczewkowo wyprofilowany. Inaczej nazywane są również obrączkami soczewkowymi lub po prostu komfortowymi. Ten model obrączek jest wewnątrz nieco grubszy na środku i cieńszy przy rantach, dzięki czemu powierzchnia kontaktu obrączki z palcem jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnych obrączek.

Wyoblona wewnętrzna część zwiększa komfort noszenia biżuterii. Wybierając ten rodzaj obrączek, możesz być pewny, że nie spowoduje ona u Ciebie żadnego dyskomfortu pomimo długotrwałego noszenia. Dzięki wyprofilowaniu wewnętrznej strony na kształt soczewki do przestrzeni pomiędzy obrączką a palcem dociera więcej powietrza i skóra może oddychać, co zapobiega powstawaniu otarć czy odparzeń. Mniejsza powierzchnia styku ze skórą zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych odczynów alergicznych na metale szlachetne, a także ułatwia zakładanie i zdejmowanie obrączki, nawet jeśli dłonie są spuchnięte.

Obrączki z soczewką - Sekret Szczęścia

Obrączki soczewkowe – komfortowa biżuteria ślubna

Na rynku biżuterii ślubnej dostępnych jest wiele modeli obrączek. Najczęściej pary sięgają po tradycyjne modele z żółtego złota, ale dostępne są również obrączki wykonane ze złota w białym lub różowym kolorze. Często również obrączki powstają z 2 lub 3 rodzajów złota, co nadaje im nowoczesny, nieco niestandardowy wygląd. Wybór próby jest równie ważny, ponieważ wpływa na trwałość biżuterii, a obrączki ślubne są noszone przez długie lata, niemal codziennie. Uważa się, że do wyrobu obrączek najlepsze jest złoto próby 585, które ma nie tylko szlachetny wygląd, ale przede wszystkim jest wystarczająco odporne, aby mogło być noszone każdego dnia.

Wybór obrączek jest trudny, ale bardzo ważny, dlatego warto zadbać nie tylko o piękny wygląd biżuterii, ale przede wszystkim o odpowiedni komfort jej noszenia. Z tego względu powinieneś rozważyć obrączki z soczewką. Ten sposób wyprofilowania biżuterii pozwala na swobodną cyrkulację powietrza między palcem a obrączką, chroniąc skórę przed odparzeniami, zapobiega zsuwaniu się obrączki z palca i zwiększa codzienny komfort noszenia.

Jeżeli zdecydujecie się na zakup szerszych obrączek, zwłaszcza tych o szerokości większej niż 6 mm, warto zdecydować się na te o wyoblonym kształcie. Dzięki specjalnemu wykończeniu są niemal niewyczuwalne na dłoni. Taki typ biżuterii ślubnej jest też doskonałym wyborem w przypadku osób, którym puchną dłonie, a także tych mających alergię na metale szlachetne.

Klasyczne Obrączki z soczewką

Obrączki z soczewką opinie

Nasz sklep z biżuterią online oferuje Ci szeroki wybór biżuterii w różnych kolorach złota, od klasycznych modeli, przez te z brylantami, po nowoczesne, kwadratowe, które można wręcz nazwać ekstrawaganckimi. Obrączki z soczewką mogą przybrać wszystkie te wymienione kształty, dlatego cieszą się wśród naszych klientów doskonałymi opiniami. Możesz je znaleźć pod każdym z modeli. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ jest to decyzja na lata.

Stojąc przed dylematem, czy wybrać obrączki z soczewką czy bez, należy pamiętać, że brak soczewkowatego profilu nie wpływa na jakość obrączki, a może jedynie zmniejszać komfort noszenia biżuterii. Jednak ze względu na korzyści, jakie daje soczewka wewnątrz obrączki, warto sięgać właśnie po obrączki wyprofilowane w ten sposób.

metody płatności

Sklep Jubilerski online - SUNDIAMORE